9 spôsobov ako zlepšiť mužský sexuálny výkon

sexuálny výkon

Ako zlepšiť mužskú výkonnosť

Ak chcete ostať v posteli aktívni po celú noc, nie ste sami. Mnoho mužov hľadá cestičky, ako vylepšiť svoj sexuálny výkon. Medzi ne môže patriť zlepšenie existujúcich problémov alebo hľadanie nových spôsobov, ako udržať svoju partnerku spokojnú.

Na trhu existuje množstvo podporných piluliek, no existujú aj ďalšie spôsoby, ako si zachovať pevnú erekciu a vydržať celú noc bez toho, aby ste museli navštíviť lekáreň.

Pamätajte na to, že penis pracuje na základe krvného obehu, preto zabezpečte, že váš obehový systém funguje v špičkovej forme. V podstate to, čo je dobré pre vaše srdce, je dobré aj pre vaše sexuálne zdravie.

Čítajte ďalej a nájdete pár postupov, ako zlepšiť svoju sexuálnu výkonnosť.

  1. Ostaňte aktívni

Jedným z najlepších spôsobov, ako zlepšiť svoje zdravie, sú kardiovaskulárne cvičenia. Sex síce zvýši váš tep, ale pravidelné cvičenie môže pomôcť vášmu sexuálnemu výkonu tým, že udrží vaše srdce vo forme. Len tridsať minút ľahkého cvičenia denne, ako je napríklad beh alebo plávanie, môže urobiť s vašim libidom zázraky.

  1. Jedzte toto ovocie a zeleninu

Niektoré potraviny vám môžu pomôcť zvýšiť obeh krvi. Medzi ne patrí:

cibuľa a cesnak: tieto plodiny nemusia byť dobré na dych, ale pomáhajú pri prekrvení.

banány: toto ovocie bohaté na draslík pomáha zvýšiť krvný tlak, čo pomáha vašim sexuálne dôležitým častiam tela a podporujú sexuálnu výkonnosť.

chilli papričky: všetky prírodne pikantné potraviny pomáhajú obehu krvi znižovaním hypertenzie a zápalu.

  1. Jedzte tieto druhy mäsa a ďalšie potraviny, taktiež tabletky a doplnky výživy

Tu sú niektoré ďalšie potraviny, ktoré zlepšia váš obeh krvi:

omega-3 mastné kyseliny: tento typ tuku zvyšuje obeh krvi. Nájdete ho v lososoch, tuniakoch, avokáde a olivovom oleji.

vitamín B-1: tento vitamín pomáha signálom vo vašej nervovej sústave pohybovať sa rýchlejšie, a to sa týka aj signálov idúcich z mozgu do vášho penisu. Nachádza sa v bravčovom mäse, arašidoch a fazuli.

vajcia: obsahujú vysoké množstvo iných B vitamínov a pomáhajú vyrovnávať hladinu hormónov. Následkom toho sa môže znížiť stres, ktorý často zabraňuje erekcii.

rôzne doplnky výživy sú častokrát vytvorené z prírodných látok a vitamínov prípadne minerálov, ktoré bežne nezískate zo stravy, preto sa volajú doplnky výživy, kedže doplňajú to čo bežná strava neponúka, odporúčame tento prehľad a tabletky na potenciu – erekciablog.sk.

  1. Zbavte sa stresu

Stres môže spôsobiť zmätok vo všetkých oblastiach vášho zdravia vrátane vášho libida. Zvyšuje srdcovú frekvenciu (v zlom zmysle slova) a zvyšuje krvný tlak. Oba tieto faktorymajú škodlivý účinok na sexuálnu túžbu a výkonnosť. Stres psychologickej podstaty môže tiež ovplyvniť dosiahnutie erekcie alebo dosiahnutie orgazmu. Cvičenie je skvelý spôsob, ako stres znížiť a tým zlepšiť vaše zdravie. Hovorte so svojím partnerom o vašom strese, pretože to môže pomôcť ho potlačiť a súčasne posilniť váš vzťah.

Stres môže byť spôsobený tiež zlými návykmi, ako je napríklad fajčenie alebo konzumácia alkoholu. Tieto môžu zoslabovať váš sexuálny výkon.

  1. Zbavte sa zlých návykov

Ak sa radi odviažete, vedzte, že i fajčenie a konzumácia alkoholu ovplyvňuje vašu sexuálnu výkonnosť. Zatiaľ čo štúdie naznačujú, že malé množstvo červeného vína môže zlepšiť cirkuláciu krvi, príliš veľa alkoholu má nepriaznivé účinky.

Tieto stimulanty znižujú krvné cievy a sú spájané s impotenciou. Obmedzenie alebo úplné ukončenie fajčenia je jedným z prvých krokov na zlepšenie výkonnosti. Nahradenie zlých návykov dobrými, ako je napríklad cvičenie a dobré jedlo, môže pomôcť pri posilnení sexuálneho zdravia.

  1. Doprajte si slnko

Slnečné svetlo zastavuje tvorbu melatonínu v tele. Tento hormón nám pomáha spávať, ale aj upokojuje naše sexuálne túžby. Teda menej melatonínu znamená viac sexuálneho apetítu.

Takže ak sa dostanete na denné svetlo a necháte slnko pôsobiť na svoju pokožku, môžete ľahšie dostať chuť na opačné pohlavie, a to najmä v zimných mesiacoch, kedy telo produkuje najviac melatonínu.

  1. Masturbácia a výdrž

Ak vaša výdrž nie je tak dlhá, ako by ste si želali, možno vám pomôže trochu praxe. Zatiaľ čo sex je najlepším spôsobom ako ho vlastne praktizovať, masturbácia môže pomôcť vašu výdrž zlepšiť.

Avšak aj spôsob masturbácie má svoj dopad. Ak ju robíte príliš náhlivo, môžete svoju výdrž pri partnerovi len skracovať, hoci neúmyselne. Tajomstvom úspechu je ju predlžovať, presne tak dlho, ako by ste to chceli robiť s partnerom.

  1. Dbajte o svojho partnera

Sex nie je jednosmerná ulica. Venujte osobitnú pozornosť túžbam vášho partnera, pretože to nielen sex robí príjemnejším, ale zároveň si takto môžete regulovať čas kedy zrýchlite a kedy zase spomalíte. A porozprávať sa o tom s partnerkou vopred určite len pomôže.  Je to lepšie ako spomaliť neočakávane v horúci okamih.

Striedajte teda tempo a sústreďte sa na partnerku. Ak si občas urobíte prestávku, obaja budete mať len krajšie zážitky.

  1. Požiadajte o pomoc

Ak trpíte erektilnou dysfunkciou, Peyroniovou chorobou alebo máte diagnostikované iné poruchy, možno lekárska liečba bude nevyhnutná. Vtedy neváhajte a porozprávajte sa so svojim lekárom o tom, ako zlepšiť svoju sexuálnu výkonnosť.

Nikdy nie je na škodu začať cvičiť, zdravo sa stravovať a užívať si sexuálny život naplno.